+90 232 532 08 32
info@novatech-control.com

Covid-19 ile Mücadelede Ozon Jeneratörleri

Anasayfa / Covid-19 ile Mücadelede Ozon Jeneratörleri

Covid-19 ile Mücadelede Ozon Jeneratörleri

Hammaddesi oksijen olan Ozon gazı, tek doğal dezenfektandır. Doğal bir dezenfektan oluşu, kullanım alanlarının hızla yaygınlaşmasına ve güvenle kullanılmasına yol açmıştır.

 

Örneğin;

 

•             Suların dezenfeksiyonunda,

•             Gıda endüstrisinde,

•             Soğuk hava depolarında,

•             Kötü kokunun giderilmesinde,

•             Yüzme havuzlarında,

•             Renk giderilmesinde,

•             Atık su arıtımında,

•             Nitrit, amonyak, demir, mangan gideriminde ve

•             Yaşanan ortam havasının dezenfeksiyonunda ozon gazı kullanılmaktadır.

 

Havada bulunan oksijenin parçalanması yoluyla elde edildiği için kararsız yapısı nedeniyle dezenfeksiyon görevini tamamladıktan sonra daima hammaddesi olan oksijene dönüşmektedir.

 

Ozon gazının dezenfeksiyon sonrasında kalıntı bırakmayan tek dezenfektan oluşu, özellikle gıda ve canlı yetiştiriciliği sanayiinde kullanımını diğer dezenfektanlara göre avantajlı kılmaktadır.

 

ÇALIŞMA PRENSİBİ

 

Ozon jeneratörleri hammadde olarak soluduğumuz azot ve oksijenden alınan doğal havayı alır ve bu havanın içerisindeki oksijenden çok daha azını Ozon gazı olarak üretir. Klasik ozon jeneratörlerinin ürettiği ozon konsantrasyonu düşük gözükse de kullanıldığı hacimlere göre ayar imkanı bulunmadığı durumlarda yüksek konsantrasyon oluşturabilirler.

 

 

İlgili model ev ve kişisel ofis tipi kullanım için tasarlanmıştır. Cihazın kapalı alanların dezenfektasyonunda 30 m²- 100 m² arasında kullanılması tavsiye edilmektedir.Buna rağmen dozaj düşürülerek daha küçük metrekarelerde de kullanıma uygundur.

 

Giysi dolabı, ayakkabılık ve buna benzer insanların yaşam alanı olmayan alanlarda yüksek değerlerde çalıştırıldığında 15-40 dakika süre içerisinde virüs temizliği tamamlanır ve dolap içerisinde ozon kokusundan başka koku kalmaz. Alışveriş yaptıktan sonra satın aldığınız ürünleri de dolabın içerisine koyarsanız bu ürünleri de dezenfekte etmiş olursunuz. Ozon dolap içerisine konan besin maddelerine hiçbir zarar vermez, aksine açık ortamlarda bozulmadan kalma süresini uzatır. Dolabın kapağı açık bırakılıp havalandırıldığında içerisindeki ozon oksijene döner ve hiçbir atık oluşmaksızın koku yok olur.
 

Seyahatlerinize giderken cihazınızı da yanınızda götürürseniz, konaklama yaptığınız tesislerde de ürününüzü kullanarak kendinize dezenfekte edilmiş güvenli alanlar yaratabilirsiniz.

 

 

Endüstriyel uygulamalarda "İklimlendirme Sistemlerinin" analizi yapılmadan çözüm oluşturulmamakta ve fiyat teklifi verilmemektedir.

Ozon uygulamalarında birçok kriterin tespiti gerekmekte ve teorik hesaplar ölçümleme yolu ile kontrol edilmektedir.

 

  • Toplu Taşıma Araçları
  • Otel/ Hastane vs.
  • Spor Salonu, Alışveriş Merkezleri, Eğlence Merkezleri vs.
  • Restoran/ Kafeterya/Market/Berber Salonu/Güzellik Merkezi
  • İşyeri/Ofis gibi Çalışma Alanları
  • Atölye/Fabrika ve her türlü Üretim Alanları
  • Okullar/ Eğitim Merkezleri/Toplantı Salonları

 

Endüstriyel tip, uygulamaların alanları olup bireysel kullanım için geliştirilmiş cihazların kullanılmaması gereken alanlardır. İnsanların toplu olarak bulunduğu bu tip alanlarda bulunan iklimlendirme sistemlerinin analizi yapıldıktan sonra, her bir uygulamada kullanılacak cihaz için, gerek üretilirken ve gerekse devreye alınırken sisteme farklı algoritmalar yüklenir. Bir başka deyişle cihaz o alana göre üretilir ve/veya ayarlanır. Sistemlerimiz içinde farklı modeller ve buna bağlı olarak farklı özellikler seçilebilir durumda olmasına rağmen tavsiye edilen ürünlerimiz tüm değişkenleri ölçen ve kayıt altına alan ürünlerimizdir.

 

​2017’de kurulan Novatech, elektronik sektöründe mümessillik hizmetleri, kağıt, plastik, lastik ve aluminyum sektörlerinde kalite kontrolü ve otomasyonu konularında danışmanlık ve teknik destek hizmetleri vermektedir.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres
Folkart Towers A-Blok Adalet Mah. Manas Bulv. No: 47 B/2601 35530
Telefon
+90 232 532 08 32
E-Posta
info@novatech-control.com